خانه » زناشویی ، رابطه زن و مرد » دانستنی های جنسی » با همسری که معتاد به فیلم های مستهجن است چگونه رفتار کنیم؟

با همسری که معتاد به فیلم های مستهجن است چگونه رفتار کنیم؟

با همسری که معتاد به فیلم های مستهجن است چگونه رفتار کنیم؟

با همسری که معتاد به فیلم های مستهجن است چگونه رفتار کنیم؟

بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد . سیمرغ با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است

 

کافی است نام‌شان را در اینترنت جست‌وجو کنید تا بفهمید که پیدا کردن این فیلم‌های ممنوعه می‌تواند به‌راحتی خرید یک بطری آب معدنی باشد. گاهی نمی‌توانیم انکار کنیم که بازارهای زیرزمینی فروش فیلم، پای صنعت پرسود فیلم های مستهجن را با وجود همه ممنوعیت‌های قانونی، عرفی و دینی کشورمان به برخی خانه‌ها باز کرده و با وجود هشدارهایی که کارشناسان سلامت خانواده مطرح می‌کنند، این فیلم‌ها هر روز بیشتر از قبل سلامت جنسی خانواده‌ها را تهدید می‌کنند.

دکتر فاطمه رنجبر، روانپزشک معتقد است پناه بردن به فیلم های مستهچن نه‌تنها کمکی به گرم شدن رابطه زناشویی شما و همسرتان نمی‌کند بلکه با معتاد کردن همسرتان به تماشای این تصاویر می‌تواند شما را هر روز از یکدیگر دورتر کند. او در این مطلب به شما می‌گوید با همسری که به دیدن فیلم های مستهجن عادت کرده چه برخوردی باید بکنید.

 

فیلم های مستهجن و رابطه جنسی بین همسران

بسیاری از مشکلاتی که همسر شما امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کند، از کودکی‌اش ناشی می‌شود. گرایش به فیلم های مستهجن هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر همسرتان نمی‌تواند رابطه زناشویی را با رغبت انجام دهد یا با انجام آن دچار هراس، اضطراب یا احساس گناه می‌شود باید کمی به عقب بازگردید. ممکن است دیدن ناخواسته و ناآگاهانه تصاویر پورن در کودکی، چنین هراسی را در او ایجاد کرده باشد.

 

کنکاش در خلوت مردانه

تا قبل از بلوغ، ممکن است کودک فقط به قصد کنجکاوی پورن ببیند و چون بلوغ جنسی اتفاق نیفتاده تحریک جنسی صورت نگیرد بنابراین ممکن است صحنه‌ها را نوعی خشونت تصور کند چون هنوز ارتباط جنسی و درک دقیقی از روابط جنسی ندارد که این مساله می‌تواند در آینده منجر به اضطراب، احساس گناه، اشتغال ذهنی ناشی از تصاویر دیده شده، انزجار جنسی و حتی درد ‌شود. اگر شما به ابتلای همسرتان به چنین مشکلی شک دارید، می‌توانید این احتمال را در نظر بگیرید اما یادتان نرود همه آدم‌ها با چنین دلیلی به سمت این تصاویر نمی‌روند.

 

فکرش با شما نیست؟

اشتباهات نوجوانی همسر شما می‌تواند زندگی مشترک امروزتان را از هم بپاشد. در نوجوانی و بعد از بلوغ، دیدن صحنه‌های مستهجن می‌تواند تاثیرات منفی ماندگاری را بر روان فرد بگذارد. دیدن صحنه های مستهجن در نوجوانی به این معنا نیست که نوجوان حتما گرایش جنسی ناسالم دارد. گاهی اوقات فرد نوجوان هنوز به مسائل جنسی آگاهی ندارد و حجب و حیا مانع می‌شود تا از والدین یا افراد دیگر در این مورد سوال کند و صرفا به قصد کنجکاوی پورن می‌بیند تا اطلاعات جنسی‌اش را بالا ببرد.

 

اما تکرار دیدن صحنه‌های مستهجن برای ارضای این کنجکاوی، نه‌تنها منجر به افزایش اطلاعات جنسی نوجوان نمی‌شود بلکه صحنه‌های غلو شده ارتباط جنسی که در آن هیچ عاطفه و عشقی وجود ندارد و صرفا بر ارضای جنسی تاکید می‌شود، باعث مخدوش شدن ادراک یک رابطه سالم همراه با علاقه و عشق در آینده خواهد شد. اگر همسر شما سابقه ازدواج شکست خورده‌ای را در کارنامه‌اش دارد و امروز هم نمی‌تواند تمام جسم و روانش را به شما بسپارد، ممکن است گرفتار تصویر نادرست یا آزار‌دهنده‌ای باشد که از نوجوانی با خود آورده است. اما قبل از زدن هر برچسبی به او از این موضوع مطمئن شوید.

 

مطمئن شوید تماشای این فیلم اعتیاد است یا کنجکاوی

همسرتان را در حال دیدن فیلم های مستهجن مشاهده کرده‌اید و احساس می‌کنید زندگی‌تان از دست رفته است؟ قبل از آنکه همه‌چیز را تمام شده بدانید باید مطمئن شوید این ماجرا تا کجا پیش رفته است. گاهی فقط یک کنجکاوی ساده در بزرگسالان دلیل گرایش به دیدن پورن می‌شود و با رفع کنجکاوی دیدن آن هم متوقف می‌شود. اما بعضی افراد ترجیح می‌دهند به جای اینکه با همسرشان ارتباط داشته باشند از طریق دیدن فیلم لذت این ارتباط را تجربه کنند.

 

در واقع ترجیح جنسی آنها دیدن فیلم های مستهجن است و نه یک انسان. این مساله می‌تواند هم در مردان و هم در زنان چه متاهل و چه مجرد اتفاق بیفتد. در افراد مجرد ادامه این وضع باعث می‌شود فرد از ازدواج پرهیز کند یا اگر ازدواج کرد رابطه جنسی با همسرش در زندگی مشترک او هیچ جایگاهی نخواهد داشت. شما قبل از آنکه از این ماجرا یک بحران بسازید، باید بدانید همسرتان در چه مرحله‌ای قرار دارد و تا چه حد به این تصاویر وابسته شده است.

 

ارتباط زناشویی شما سرد شده و به تازگی فهمیده‌اید که همسرتان سراغ دیدن فیلم های مستهجن می‌رود؟

پس شاید مشکل شما از آنچه تصور می‌کنید، حادتر باشد. در افراد متاهل به مرور زمان تمایل به فیلم های مستهجن باعث کاهش تمایل به رابطه جنسی با همسر شده و این مساله می‌تواند منجر به کاهش رابطه عاطفی بین آنها و کاهش ظرفیت دوست داشتن همدیگر شود.

 

در بعضی اوقات هم فرد متاهل با دیدن روابط جنسی غلو شده در این فیلم ها، توقعات جنسی‌اش از همسر بالا رفته و جذابیت جنسی همسرش را کمتر از واقع برآورد می‌کند و دیگر نمی‌تواند از طریق همسرش ارضای جنسی شود. به همین دلیل این افراد به دیدن پورن و جایگزین کردن آن با ارتباط زناشویی‌شان رو می‌آورند و بی‌آنکه باخبر باشند، عشقی که سال‌ها برای ساختنش تلاش کرده‌اند را ویران می‌کنند. اما ممکن است سردی میان شما به دلایل دیگری ایجاد شده باشد، پس اول با همسرتان صحبت و مشکل اصلی را پیدا کنید. شاید خود شما هم در ایجاد این فاصله مقصر باشید.

 

دست به کار درمان شوید

اگر همسرتان را در حال دیدن فیلم مستهجن مشاهده کردید، داد و قال را کنار بگذارید و دنبال راه چاره بگردید.

در مورد همسرتان زود قضاوت نکنید و قبل از زدن هر برچسبی به او، نشانه‌ها را کنار هم بگذارید و بررسی کنید. اعتیاد به فیلم های مستهجن مثل هر اعتیاد دیگری است و زمانی اتفاق می‌افتد که فرد ساعات زیادی از روز را صرف پرداختن به پورن می‌کند یا برای به دست آوردن ابزار آن، دست به رفتارهای آسیب‌رسان مثل پرداختن پول زیاد، درگیر شدن در مسائل غیرقانونی و. . .

 

می‌‌زند و این مساله باعث اختلال در زندگی روزمره‌اش می‌شود. در مواجهه با فردی که به کرات از ابزارهای مستهجن استفاده می‌کند چه کودک، چه نوجوان یا همسر مهم است تا انگیزه فرد از تمایل به فیلم های مستهجن را بدانیم؛ مثلا در مواردی که فرد متاهل است آیا صرفا یک کنجکاوی او را به دیدن این فیلم ها می‌کشاند؟ آیا در روابط جنسی با همسرش دچار مشکل است؟ ‌آیا مشکلات روزمره زندگی خانوادگی باعث کاهش روابط عاطفی او با همسرش شده و درنتیجه جذابیت‌های جنسی همسرش مثل سابق باعث ارضای او نمی‌شود؟ در هر حال یک گفت‌وگوی صریح و بی‌پرده بین همسران درگیر در این مساله می‌تواند به شناسایی انگیزه‌ها و رفع مشکل کمک کند. در نهایت کمک گرفتن از یک متخصص در امور روابط جنسی یا سکس‌تراپیست می‌تواند راه‌حل باشد.

 

مرد زندگی‌تان را درمان کنید

 انـگـیـزه‌های همسرتان را از تماشای فیلم های مستهجن بشناسید

چرا او سراغ چنین رفتاری رفته است؟ آیا اختلافات شدید شما باعث این گرایش شده یا او کاملا ناآگاهانه وارد این جریان شده است؟ شما پیش از آنکه برای ترک عادت همسرتان کاری کنید، باید از دلیل رو آوردن به این جریان باخبر شوید و آن را از میان‌ بردارید.

 

بعد از علت‌یابی، نوبت به شـنـاسایی تقویت‌کننده‌ها می‌‌رسد

عواملی که رفتار او را تقویت‌کرده‌ بشناسید. آیا دوستی با افرادی با همین تمایلات، سپری کردن زمان زیادی در تنهایی و بیکاری او را به چنین دامی انداخته است؟

 

 برای اینکه به همسرتان در ترک این وابستگی کمک کنید باید عوامل تخفیف‌دهنده این رفتار را بشناسید

بودن در جمع‌های خانوادگی، اشتغال به کار، تقویت رابطه میان شما به عنوان یک زوج و بسیاری از راه‌های دیگر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

 این شما هستید که می‌توانید انگیزه درونی او را برای ترک این رفتار بیشتر کنید

پیوستگی روابط خانوادگی، پیشرفت در مسائل کاری و در نظر گرفتن پاداش برای ترک این رفتار، می‌تواند تمایل او را به کنار گذاشتن این عادت افزایش دهد. پس یک‌بار این دلایل تقویت‌کننده را همراه با او مرور کنید.

 

 او را با پیامد اعتیادش به فیلم های مستهجن آشنا کنید

به او گوشزد کنید در صورت ادامه این رفتار او را ترک خواهید کرد و زندگی‌اش از هم خواهد پاشید؛ البته قبل از آنکه چنین ادعایی را مطرح کنید، مطمئن شوید می‌توانید پای حرف‌های‌تان بایستید. در صورتی که همسرتان با تکرار عادتش تغییری در رفتار شما نبیند، دیگر روی تهدید‌های‌تان حساب نمی‌کند. اگر با وجود هر اتفاقی قصد یا امکان ترک کردن او را ندارید، با تهدیدهای تو خالی کار را خراب‌تر نکنید.

 

به ریسمان مذهب چنگ بزنید

در نهایت شاید هیچ‌چیز به اندازه اعتقاد به ارزش‌های اخلاقی و مذهبی در جلوگیری از گرایش افراد به فیلم های مستهجن موثر نباشد. بالا بردن ارزش‌های اخلاقی و گرایش‌های مذهبی در خانواده‌ها و جامعه قطعا مهم‌ترین عامل در پیشگیری یا توقف استفاده از ابزارهای مستهجن است.

منبع : مجله سیب سبز

  مطالب مرتبط
از دست دادن نعوظ حین رابطه‌ جنسی
چگونه بر اضطراب های جنسی مان غلبه کنیم؟
دانستنی های جالب درباره رابطه جنسی
چگونه بر روابط جنسی مان مدیریت داشته باشیم؟
دانستنی های جنسی مردانه برای شب زفاف
دلایل ناتوانی جنسی در مردان و روش های درمان آن
روش به ارگاسم رسیدن با ماساژ
علت کم شدن میل جنسی همسرم چیست؟
تاثیر منفی چاقی بر رابطه جنسی
اوج لذت جنسی در چند سالگی است
انزال زودرس | دلایل و راه درمان انزال زودرس
افزایش میل جنسی با روش های کاملا طبیعی
درمان بیماری های جنسی با گیاهان دارویی
6 گام تا رسیدن به خویشتنداری جنسی
آیا مشکلات جنسی در طلاق تاثیر گذارند؟
روابط جنسی روزانه ، درست یا غلط؟
حکم خوردن مایع منی از نظر شرعی و علمی
حرکات بدنی مفید قبل از آمیزش جنسی
اشتراک گذاری مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراح قالب : پارس تمز

Copyright abartazeha.iR© 2016 - Allrights Reserved.